sitn.pl » Szkolenie » Unifikacja » Szczyrk, 15 (piątek) – 17 grudnia 2017 (niedziela)
Szkolenie

Unifikacja

15 (piątek) – 17 grudnia 2017 (niedziela), Szczyrk

Uczestnictwo

uczestnicy  
Instruktorzy PZN, Pomocnicy Instruktora PZN
warunki uczestnictwa  
opłacone składki członkowskie SITN
koszt  
300 zł+ opłacone składki do roku 2018 + nowa legitymacja 20zł

Informacje dodatkowe

zakwaterowanie  
we własnym zakresie
ubezpieczenie  
we własnym zakresie
wyciągi  
we własnym zakresie

Zgłoszenia

termin zgłoszeń internetowych  
2017-11-28
wymagane dokumenty  
dowód wpłaty
liczba miejsc  
40
termin zgłoszeń  
2017-11-28
uwagi  
Warunkiem zaliczenia unifikacji jest obecność na wszystkich zajęciach zarówno teoretycznych jaki i na śniegu.

Uwagi

Komunikat nr 5 z dnia 14.12.2017

Dzisiaj (czwartek) w Beskidach wystąpił ponownie silny wiatr, ale już nie tak ciepły jak ostatnio. Momentami sypał śnieg. Jutro wiatr powinien ustać.

Warunki śniegowe są trudne. Odwołana została wizyta Prezydentów Polski i Słowacji, którzy mieli w programie wspólną jazdę w jednym z ośrodków z Szczyrku.

Większość uczestników unifikacji prosi o nie przekładanie jej na inny termin. Wyciąg na Skrzyczne rozpoczyna jutro rano pracę o godz. 9.00. O tej porze podjęta zostanie decyzja ( uzależniona od wiatru i warunków śniegowych) o dokładnym miejscu zajęć. Kadra unifikacji będzie przy dolnej stacji wyciągu od godz. 9.30.

Uwaga! Na sobotnich wykładach będzie można nabyć świeżo wydrukowany nowy Program Nauczania Narciarstwa Zjazdowego. Cena kompletu ( książka+ mała książeczka + DVD) wynosi 80zł.

Komunikat nr 4 z dnia 12.12.2017

Informujemy, że pierwsza zbiórka uczestników unifikacji w Szczyrku będzie w piątek 15.12.2017 r. na Jaworzynie o godz. 10.00.

Musicie w kasach COS Skrzyczne zakupić sobie 3-dniowy ski-pass (obowiązujący również w innych ośrodkach w Szczyrku) i wjechać pierwszym odcinkiem wyciągu kanapowego na Jaworzynę (stacja pośrednia wyciągu na Skrzyczne). O godz. 10.00 zostaniecie podzieleni na grupy (podziału dokona kadra pod kierownictwem IW Tomka Stelmacha) i każdy ze swoim instruktorem będzie się szkolił na trasie FIS (z przejazdem na czerwoną i dalej w kierunku Jaworzyna).

Po 48 godzinach nadzwyczaj silnego halnego wiatru warunki narciarskie pogorszyły się, ale w chwili obecnej (wtorek) da się jeździć. Niestety na razie zapomnieć musimy o świetnych warunkach śniegowych, jakie panowały jeszcze dwa dni temu.

Od soboty będzie można jeździć w ośrodku Szczyrk Mountain Resort (dawny SON). Tam śnieg zachował się w pryzmach i będzie obecnie rozkładany na trasach, tak by w piątek po oficjalnym otwarciu ośrodka, oficjalne delegacje i zaproszeni goście mogli skorzystać z tych tras.

Przypominamy, iż obecność kursantów na wszystkich zajęciach jest obowiązkowa! Prosimy o terminowy dojazd pod Skrzyczne w pierwszym dniu zajęć, gdyż od godz. 10.30 dolny wyciąg może zostać zamknięty. Przecięcie wstęgi przez Prezydenta RP nastąpi około godz. 11.00. Ruch samochodowy w Szczyrku w tym dniu może być momentami utrudniony (przejazdy kolumn pomiędzy ośrodkami, a później na miejsce spotkania Prezydentów w centrum miasta, a późnym popołudniem wyjazdy delegacji, itp.). Dlatego jeszcze raz apelujemy o wcześniejszy przyjazd pod wyciągi COS i zaparkowanie aut w miejscach do tego przeznaczonych.

Dalsze informacje zostaną Wam przekazane przez IW prowadzących poszczególne grupy.

Komunikat nr 3 z 10.12.2017r.
Dokładna informacja o miejscu pierwszej zbiórki podana zostanie we wtorek po południu. Przepraszamy za zwłokę, ale z pierwszym dniem unifikacji trafiliśmy na główne uroczystości otwarcia dwóch ośrodków narciarskich w Szczyrku - Prezydent RP otworzy najpierw kolej na Skrzyczne (COS), a potem wraz z Prezydentem Słowacji przetnie wstęgę w Szczyrk Mountain Resort. W związku z tym otrzymujemy zmienne informacje na temat otwarcia poszczególnych ośrodków dla narciarzy nie biorących udział w imprezach. Ponieważ słowacki ośrodek będzie w tym dniu wyłączony z ruchu, jeździć będziemy najprawdopodobniej na Skrzycznem. Godzina pierwszego spotkania zależy więc od faktu, czy uczestnicy unifikacji wywiezieni zostaną na Skrzyczne przed przyjazdem polityków. Po dokonaniu ostatecznych ustaleń przekażemy informację na naszej stronie internetowej.Komunikat 2 z dnia 1.12.2017r.

Uczestników unifikacji w Szczyrku prosimy o cierpliwość w kwestii ogłoszenia miejsca pierwszej zbiórki kursantów.

Szczyrk ma kilka rozległych ośrodków narciarskich, w tym COS Skrzyczne, Beskid Sport Arena, Szczyrk Ski Resort (ośrodek słowacki).

Wszystko będzie uzależnione od warunków śniegowych panujących na trasach.

W chwili obecnej wiadomo, że Szczyrk Ski Resort nie będzie przyjmował gości w dniu 15 grudnia ze względu na uroczyste otwarcie ośrodka przez Prezydentów Polski i Słowacji.

Uruchomienie tego ośrodka dla gości zewnętrznych nastąpi w sobotę 16 grudnia.

Czekamy więc na uruchomienie tras na Skrzycznem lub Beskidzie (chodzi o dłuższe trasy, a nie pólka do nauki osób początkujących).

Karnety - kupujecie karnety 3-dniowe ważne we wszystkich ośrodkach Szczyrku.

Dalsze informacje zamieścimy w momencie zmiany sytuacji śniegowej.

Komunikat 1

Miejsce pierwszej zbiórki w dniu 15.12.2017r. będzie podane na tydzień przed rozpoczęciem unifikacji- w zależności od warunków śniegowych panujących w ośrodkach narciarskich w Szczyrku.